V jednom páru tenisek je káva z jednoho espressa


Každý den se ve světě vypije neuvěřilelné množství kávy a tuny použitých kávových zrn jsou vyhazovány do odpadu. Měníme to! Vychutnejte si Vaši kávu a obujte se do kávové sedliny z ní. Využíváme ji pro výrobu podešví pro KAVE tenisky.

cesta kávy

Spolupracujeme s lokální zlínskou kavárnou a pražírnou Mr. Coffee, která zpracováná tu nejlepší kávu z celého světa. Pro kolekci COFFEE ADDICT používáme kávu El Salvádor SHG Finca Santa Matilde 100 % arabika. V tomto malém státě káva živí zhruba 20 000 farmářů. Tyto farmy hrály velmi důležitou roli v boji proti odlesnění a ztrátě přirozeného prostředí pro divoká zvířata. Farma Santa Matilde se nachází na hranici s Guatemalou v nádherné přírodě, která byla v roce 2007 zařazena do seznamu UNESCO. Jedná se o rozsáhlou oblast skládající se z několika desítek vulkánů. Sopky poskytují půdám tolik potřebné živiny a minerály.

 Po té, co si kávu v kavárně vychutnáte, vyzvedneme kávovou sedlinu, kterou dokonale vysušíme a smícháme s kaučukem. Sedlina ve směsi nahrazuje část syntetických plniv. Kávová směs je poté nalisována na boty a to zcela bez použití lepidla. To vše lokálně, bez morální kocoviny.

 

LOW TOP 68/1/1

V jednom páru tenisek je jeden šot espressa

2290 Kč

HIGH TOP 68/1/1

Vyrobeno lokálně - bez morální kocoviny

2290 Kč