News


COFFEE ADDICT VOL.2

Kolekce Coffee Addict vol. 2 vznikla ve spolupráci s lokální pražírnou kávy Coffeespot, která zastává totožnou filozofii jako my. „Spojila nás láska k řemeslu, kávě a naše nadšení pro tvorbu jedinečných produktů.“ říkají zakladatelé značek Kave Footwear a Coffee Spot.

 


Každý den se ve světě vypije neuvěřitelné množství kávy a tuny použitých kávových zrn jsou vyhazovány do odpadu. „Chtěli jsme to změnit, a proto jsme v roce 2017 začali hledat cestu, jak kávovou sedlinu využít k výrobě nového materiálu pro výrobu KAVE tenisek a vznikla limitovaná kolekce Coffee Addict vol.1 „ uvádí designérka a zakladatelka značky Kave Footwear Eva Klabalová.

V každém páru je obsažen jeden shot espressa. Kávovou sedlinu sušíme a mícháme s přírodním kaučukem do zcela unikátního materiálu, ze kterého jsou vyrobeny podešve tenisek KAVE. Podešve tenisek jsou lehké a pružné.


Vznikla limitovaná kolekce dvou modelů - 100 párů od každého. Každá teniska je ručně vyrobená, kdy jsou pruhy gumy na ni přikládány s tou největší péčí a díky tomu je naprostým originálem.
Proto si je zákazník zcela jistý, že vlastní opravdový unikát.

Veganské tenisky jsou vyrobeny zcela bez lepidla a jsou k dostání na e-shopu značky Kave Footwear.