Ideologie


Využijme toho, co máme inovativním způsobem.

Je na čase začít přemýšlet o designu jinak - zodpovědně

 

Kave není pouze značka tenisek, ale způsob myšlení. Které nám umožňuje vytvořit nový inovativní produkt za pomocí starých strojů.  Je to cesta, jak se lépe starat o naše životní prostředí a chovat se zodpověděně.

JAK?

Náš svět je naplněn produkty, které nepotřebujeme, ale přesto stále vyrábíme. To způsobuje problémy ve společnosti a přírodě. Vetšina produktů pro naši spotřebu je vyráběna v asijských zemích a poté transportována do Evropy. Tyto nesmyslné transporty surovin a produktů silně zněčišťují naše životní prostředí.

Začátek nové výroby vyžaduje spoustu energie, výrobu obuvnických kopyt, vysekávacích nožů či vývoj nových materiálů. Na světě máme velké množství plně vybavených továren s velkými archivy obuvnických kopyt, vysekávacích nožů či materialů, které nám umožňují vyrábět tenisky s minimální ekologickou zátěží. Proč tedy vyrábět stále nové a nové vybavení?

POJĎME TO ZMĚNIT !

Kave tenisky jsou vyráběny z odpadních a zbytkových materiálů lokálně ve Zlínské továrně, na Baťovských strojích první poloviny minulého století s pomocí pouze existujícího vybavení.

 

Chceme ukázat velkým značkám, že existuje způsob, jak vyrábět produkty udržitelným způsobem vytvořením inteligentního, funkčního a zodpovědného designu.

 

Každá bota je unikát

 

  • Barevná kombinace každé podešve je daná barevností materiálů zbylých z předchozí výroby.
  • Vyrobeno z českých materiálů.
  • Bez použití lepidla.
  • Vyrobeno na původních strojích s použitím originální formy z roku 1955.
  • Limitované množství.
  • Každý model připravujeme jen po 100 párech.

EVA KLABALOVÁ

Eva se narodila ve Zlíně v České republice. Ve městě, kde Tomáš Baťa postavil ve své době největší továrnu na boty v Evropě.

Designu obuvi se Eva věnuje již od svých patnácti let. O výrobě bot se naučila vše, když v průběhu studia pracovala v jedné ze společností působících v areálu Baťových továren. Když začala Eva později cestovat po světě a pracovat v obuvnickém průmyslu, uvědomila si díky své zkušenosti z výroby, jaký je propast mezi nesmyslnými globálními pohyby zboží a zapomenutými lokálními možnostmi produkce. A rozhodla se to změnit.

Dnes Eva kombinuje design a technologie k vytvoření udržitelné, kvalitní obuvi a globálně mění pohled na její výrobu. Navzdory řadě světových úspěchů nezapomněla ani na rodné Česko – velkým i menším společnostem, továrnám a korporacím tu prostřednictvím svého talentu a nadšení ukazuje, že obuvnické řemeslo jde dělat jinak – lépe, uvědoměleji, s maximální snahou o udržitelnost a ohleduplnost k planetě.

Made without moral hangover in
CZECH REPUBLIC

Moravia / ZLÍN